VŠE – knihovník/knihovnice v oddělení Informační podpora studia a výzkumu

Vysoká škola ekonomická v Praze, Centrum informačních a knihovnických služeb přijme pracovníka/pracovnici na poziciknihovník/knihovnice voddělení Informační podpora studia a výzkumu.

Hlavní náplň práce

• Vytváření odborných rešerší zčeských i zahraničních zdrojů, tvorba citačních ohlasů a dalších výstupů z e-zdrojů.
  • Školení uživatelů, spolupráce na organizaci seminářů, poskytování konzultací v oblasti práce s informačními zdroji a citování (především online) včetně tvorby podpůrných materiálů, asistence a řešení uživatelských problému v práci s e-zdroji.
  • Analýza využití e-zdrojů, jejich správa a propagace, sledování vyhodnocování vývojových trendů v datech, spolupráce s odd. akvizice.

Požadavky

• VŠ vzdělání (knihovnický, ekonomický nebo IT směr výhodou).
  • Srozumitelný písemný a ústní projev, výborná znalost českého jazyka, kritické myšlení.
  • Kreativita, samostatnost, odpovědnost (schopnost včas vytvářet výstupy v požadované kvalitě a pracovat jak v týmu, tak samostatně).
  • Ochota učit se i sdílet znalosti s kolegy, schopnost otevřeně a věcně komunikovat.
  • Znalost angličtiny min. na úrovni B2.
  • Uživatelská znalost práce a vyhledávání v elektronických zdrojích.
  • Počítačová gramotnost – jistota v práci s počítačem, schopnost vyhledávat a hodnotit informace na internetu, znalost práce s aplikacemi balíku MS Office.

Výhodou bude

• Zkušenost s prací na pozici odborného či referenčního knihovníka.
  • Aktivní a pokročilá znalost angličtiny (C1-2).
  • Schopnost vést semináře, zkušenosti svýukou výhodou.
  • Znalost rešeršních strategií včeských i zahraničních EIZ.

Nabízíme

• Zajímavou práci v příjemném a inspirativním prostředí akademické knihovny v centru Prahy, práce v zázemí knihovny (nikoli přímo na výpůjčním pultu).
  • Práci na plný nebo částečný úvazek (min. 0,5) s možností velké časové flexibility.
  • První rok pracovní poměr na dobu určitou, po roce prodloužení na dobu neurčitou.
  • Nástup možný od 1. 2. 2024, případně dle dohody.
  • Účast na projektech a akcích národního i mezinárodního charakteru.
  • Finanční ohodnocení dle platného mzdového předpisu VŠE.
  • Možnost svou agendu kreativně rozvíjet ve spolupráci s týmem.
  • Možnost osobního i profesního vzdělávání (jazykové a jiné kurzy).
  • Zaměstnanecké benefity
    • šest týdnů dovolené,
    • příspěvek na penzijní a/nebo životní připojištění,
    • příspěvek na stravné,
    • firemní školka.
  • Práce je vhodná pro absolventy nebo při rodičovské dovolené.

Profesní životopis doplněný stručným motivačním dopisem prosím zasílejte e-mailem na adresuandrea.kucerova@vse.cz.

Kontakt: Mgr. Andrea Kučerová, tel.: 224 095 580.

Úvod > Pracovní příležitosti > VŠE – knihovník/knihovnice v oddělení Informační podpora studia a výzkumu