Přijímačky do studia

Přijímačky na bakaláře a magistra

Údaje na této stránce jsou pouze informativní. Autorizované informace o přijímacím řízení mohou uchazečům podávat referentky Oddělení přijímacího řízení FF UK na e-mailu prijimacky@ff.cuni.cz nebo je naleznete na webu Filozofické fakulty. Kde najdete potřebné informace:

Termíny pro přihlášky

  • 28. 2. 2024 v případě bakalářského studia
  • 31. 3. 2024 v případě magisterského studia.

Jak vypadají přijímačky?

 

Přijímačky prověřují váš zájem o obor a předpoklady k jeho studiu. Určitě pomůže, když si poctivě projdete doporučenou literaturu a podíváte se na to, co se u nás učí. Během pohovoru budeme mluvit o tom, co vás zajímá, jaké máte zkušenosti z předešlého studia a co od studia očekáváte. Doporučujeme také absolvovat přípravný kurz.

Dr. Adéla Jarolímková, garant přijímacího řízení pro studium knihovnictví a informační vědy

 

Přijímačky mají jedno kolo, na které přinesete potřebné materiály a zúčastníte se přijímacího pohovoru. V rámci přípravy si projděte doporučenou literaturu (seznamy viz níže). Přijímačky do bakalářského i magisterského studia se uskuteční v červnu 2024, konkrétní data a místo konání budou upřesněna. Termíny pro prezenční i kombinované studium jsou shodné.

 

Během přijímacího pohovoru probereme vaši motivaci ke studiu, prostudovanou literaturu a dosavadní zkušenosti. Rozdílem oproti přijímacímu řízení na bakaláře je to, že u pohovoru prezentujete váš záměr na diplomovou práci. Nečekáme, že toto téma nakonec budete zpracovávat, ale chceme zjistit, co vás v kontextu našeho oboru nejvíc zajímá a kam směřujete.

 

Dr. Vít Šisler, vyučující na Studiích nových médií

Jak se lépe připravit na přijímačky? Přípravný kurz a doporučená literatura

Od 1. února u nás startuje online přípravný kurz, který je vhodný zejména pro zájemce o bakalářské studium Informační studia a knihovnictví a navazující magisterské studium Informace, média a knižní kultura. Přihlášky na přípravný kurz jsou již otevřeny, cena kurzu je 500 Kč. Doporučená literatura:

Zhlédněte záznam prezentace ze Dne otevřených dveří FF UK online

Úvod > Pro uchazeče > Přijímačky do studia