Součástí NTK je Národní centrum pro podporu perzistentních (trvalých) identifikátorů v digitálním prostředí (Národní centrum PID), jehož cílem je podpora a koordinace používání a správy perzistentních identifikátorů v ČR. Do středně velkého týmu Národního centra PID hledáme kolegu/kolegyni na pozici Koordinátor/ka národní podpory pro ORCID iD (perzistentní identifikátor osob).

Zajímá vás prostředí vědy, výzkumu a inovací (VaVaI)? Chcete být součástí unikátních projektů, které zefektivní vědecké prostředí na celonárodní úrovni? Pak je tohle vhodná příležitost právě pro vás!

Náplň práce:

• Informační a metodická podpora pro instituce se zájmem o přidělování perzistentních identifikátorů a práci s nimi.
  • Spolupráce s členskými organizacemi národního konsorcia ORCID, podpora nových členů, správa dokumentů pro konsorcium.
  • Komunikace s mezinárodní centrálou společnosti ORCID.
  • Správa a tvorba článků a informačních materiálů týkajících se identifikátoru ORCID iD a fungování národního konsorcia ORCID na webu identifikatory.cz (WordPress).
  • Spolupráce a komunikace s klíčovými mezinárodními a národními aktéry v oblasti perzistentních identifikátorů.
  • Sledování nových trendů v této oblasti a zavádění ověřených postupů do praxe.
  • Tvorba propagačních/edukačních materiálů.
  • Organizace podpůrných vzdělávacích/školících akcí (např. workshopů) a pravidelných schůzek členů konsorcia.

Co požadujeme:

• VŠ vzdělání.
  • Anglický jazyk aktivně min. na úrovni B2.
  • Výborná znalost ČJ, zejména v psané komunikaci.
  • Orientace v prostředí vědy, výzkumu a inovací / akademického prostředí.
  • Spolehlivost, pečlivost, samostatnost, organizační a komunikační dovednosti.
  • Touha zkoušet a učit se nové věci a zároveň snaha dotáhnout je do úspěšné realizace.

Výhodou bude:

• Znalost a praxe z oblasti perzistentních identifikátorů, Open Science a/nebo repozitářů.
  • Předchozí pracovní zkušenosti metodické podpory z akademického či vědeckého prostředí.
  • Znalost správy obsahu webových stránek.
  • Prezentační dovednosti, zkušenosti s pořádáním a vedením školení a workshopů.
  • Znalost práce s nástroji pro online spolupráci (zejména MS Teams a Zoom, dále pak Discord, Slack aj.).

Co nabízíme:

• Práci na plný, případně částečný úvazek (min. 0,5) s možností velké časové flexibility.
  • Účast na projektu národního charakteru.
  • Zajímavou práci v příjemném a inspirativním prostředí.
  • Možnost svou agendu kreativně rozvíjet ve spolupráci s týmem.
  • Možnost částečné práce z domova.
  • Možnost účasti na mezinárodních odborných akcích.
  • Možnost osobního i profesního vzdělávání.
  • Benefity (5 týdnů dovolené, 5 dní Sick Days, příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní připojištění nebo platební karta Edenred, volný vstup do vybraných muzeí a galerií).

Nástup možný ihned nebo dle dohody.

Prosíme o zaslání strukturovaného životopisu v českém nebo anglickém jazyce pomocí tohoto odkazu.

Případné dotazy zodpoví Gabriela Streicherová, tel. 232 002 613, mobil 778 453 029.

Vybrané uchazeče pozveme k výběrovému řízení.

Úvod > Pracovní příležitosti > NTK – Koordinátor/ka národní podpory pro ORCID iD (perzistentní identifikátor osob)