Naučit se učit: studentky pomáhaly na střední škole

Ve třetím ročníku bakalářského studia v zimním semestru na studenty a studentky čeká předmět s názvem Informační a knihovnické služby. Během celého semestru v týmech zpracovávají konkrétní projekt ve spolupráci s některou institucí z praxe. Jedním takovým projektem byla spolupráce s Městkou knihovnou v Praze, kdy se studentky zapojily do projektu Naučit se učit. Knihovna spolupracuje s řadou středních škol v Praze a aktivity bude díky úspěchu do budoucna ještě rozšiřovat. Kromě série čtyř setkání, na kterých studentky pomáhaly středoškolákům s tím, jak napsat odbornou závěrečnou práci, vytvořily i praktické podpůrné materiály.

Brožura Jak napsat odbornou práci je studentům a studentkám skvělou oporou při psaní odborné práce a navazující materiál o typografii poskytuje rady jak na to, aby kromě odborných kvalit práce ještě hezky vypadala. Oba materiály obsahují řadu konkrétních tipů jak postupovat při volbě tématu, práci se zdroji a jak na samotné psaní. Neméně důležitou součástí takového úkolu je i to, jak si práci zorganizovat. Brožura tak efektivně provádí jednotlivými etapami psaní závěrečné práce. Kromě odborného obsahu stojí za povšimnutí i sympatický tón celý brožury, nadhled a vtip. Proto zde oba materiály sdílíme, protože je možné je využít i psaní bakalářské práce.

Brožura Jak napsat závěrečnou práci: brozura-jak-napsat-závěrečnou-práci

Jak na typografii a formátování: brozura-formatovani-typografie

Ostatní projekty z předmětu najdete v sekci Studenské projekty

Úvod > Nástěnka > Naučit se učit: studentky pomáhaly na střední škole