NTK – Koordinátor/ka pro persistentní identifikátory

Zajímá vás prostředí vědy, výzkumu a inovací (VaVaI)? Chcete rozjíždět nové věci, které zefektivní národní vědecké prostředí? Chcete být součástí unikátních projektů? Pak je tohle vhodná příležitost právě pro Vás!

Národní technická knihovna (NTK) zakládá centrum pro podporu persistentních (trvalých) identifikátorů v digitálním prostředí a hledá kolegu / kolegyni. Cílem je koordinace používání a správy persistentních identifikátorů v ČR. Tato práce bude mimořádně pestrá, založena primárně na komunikaci s různými aktéry českého i zahraničního prostředí VaVaI.

Co bude náplní práce:

• Správa dokumentů (administrativní podpora) pro persistentní identifikátory.
  • Podílení se na tvorbě propagačních/edukačních materiálů.
  • Organizace podpůrných vzdělávacích/školících akcí (např. workshopů).
  • Zajištění centrální (webové) platformy konsorcia pro propagaci perzistentních identifikátorů pro vědce.

Co požadujeme:

• Vysokoškolské vzdělání.
  • Anglický jazyk aktivně min. na úrovni B2.
  • Znalost prostředí vědy, výzkumu a inovací/akademického prostředí.
  • Spolehlivost, pečlivost, samostatnost, organizační a komunikační dovednosti.
  • Touha zkoušet a učit se nové věci a zároveň snaha dotáhnout je do úspěšné realizace.

Výhodou:

• Znalost a praxe z oblasti Open Science a/nebo repozitářů.
  • Předchozí pracovní zkušenosti z akademického prostředí.
  • Znalost správy obsahu webových stránek.

Co nabízíme:

• Účast na projektu národního charakteru.
  • Zajímavou práci v příjemném a inspirativním prostředí v moderní budově uprostřed technického kampusu (VŠCHT, ČVUT, ÚOCHB) v pražských Dejvicích s dobrou dopravní dostupností.
  • Práci na plný úvazek s možností velké časové flexibility.
  • Možnost částečné práce z domova.
  • Možnost účasti na mezinárodních odborných akcích.
  • Možnost osobního i profesního vzdělávání.
  • NTK benefity (5 týdnů dovolené + 5 sick days, příspěvek na stravování, multi-benefit poukázky, a jiné).
  • Stabilitu státní příspěvkové organizace.

Nástup možný ihned, nebo dle dohody.

Prosíme o zaslání strukturovaného životopisu v českém i anglickém jazyce s komentovaným přehledem dosavadní odborné praxe přes odpovědní formulář.

Případné dotazy zodpoví Gabriela Streicherová, tel. 232 002 613, mobil 778 453 029.

Uchazeči, kteří vyhoví výše zmíněným požadavkům, budou pozváni k pohovoru. Vybraní uchazeči poté obdrží dodatečně termín 2. kola výběrového řízení.

Úvod > Pracovní příležitosti > NTK – Koordinátor/ka pro persistentní identifikátory