Nina Wančová a Michaela Slussareff jsou zapojeny do projektu „Expoziční vzdělávací nástroje Paměti národa pro 21. století“ (TL03000123), který financuje Technologická agentura ČR. Pro nově vznikající Instituty paměti národa, které realizuje nezisková organizace Post Bellum, se podílejí na tvorbě vzdělávacích a interaktivních prvků pro plánované výstavy. Do projektu byli také zapojeni i studenti a studentky v rámci předmětu Nová média v muzejní praxi v zimním semstru 2020/21. Jako první studentský projekt se podařila zrealizovat kooperativní hra na motivy protinacistického odboje za 2. světové války.

Video trailer a úvod ke hře: https://youtu.be/HWIGmPAybwc

Napínavou hru je možné si od července do konce září zahrát v předsálí před expozicí Osvobození bez svobody v Návštěvnickém centru Plzeňského prazdroje. Během hry si hráči na vlastní kůži vyzkouší, jaké to bylo v roce 1939 za Protektorátu Čechy a Morava vydávat odbojářský časopis. Ve hře se seznámí se skutečnými lidi, kteří časopis V boj vydávali, s jejich osudy a s okolnostmi, které vydávání časopisu provázelo. Hra je určena pro rodiny s dětmi, menší školní skupiny, nebo prostě partu kamarádů.

Ve hře byly použity tyto prvky:

• Špionážní zápletka s prvky utajení a nebezpečí
• Hráči společně plní misi
• Hra obsahuje různé typy aktivit (kreativní tvoření, logické hry, šifrování, rolové hry)
• Cílem hry je přiblížit protinacistický odboj skrze vlastní zážitek

Hra je určena pro 2 – 6 hráčů
Věk: 8 – 99
Čas: 40 – 60 minut

Autoři a autorky hry: Adam Cironis, Lada Čápová, Karolína Nečadová a Viktor Šimek

Úvod > Nástěnka > Studenti oboru Studia nových médií vytvořili kooperativní hru na téma protinacistického odboje