Institut umění – Divadelní ústav hledá KNIHOVNICI / KNIHOVNÍKA

Institut umění – Divadelní ústav Celetná 17, Praha 1 hledá knihovnici / knihovníka

od února 2020 na celý pracovní úvazek, na dobu určitou – zástup za mateřskou dovolenou s perspektivou trvalého PP. Pro studenty možnost rozdělení na dva poloviční úvazky.

Náplň práce: práce ve výpůjčním protokolu – půjčování titulů a evidence výpůjček v automatizovaném knihovnickém systému. Péče o knihovní fond a jeho zpracování (evidence, jmenná katalogizace, stavění fondu), další nutné činnosti vyplývající z  každodenního provozu knihovny (poskytování bibliografických a lokačně-informačních služeb, rešeršní činnost, reprografické služby apod.).

Požadavky: VOŠ/VŠ (Mgr. nebo Bc.) vzdělání knihovnického směru, aktivní znalost PC, znalost katalogizačních pravidel (minimálně AACR2, nejlépe RDA) a formátu MARC21, pečlivost, spolehlivost, samostatnost, dobré komunikační a organizační dovednosti. Znalost Verbis výhodou, stejně jako aktivní znalost alespoň jednoho světového jazyka. Praxe není podmínkou, vhodné i pro čerstvého absolventa se znalostí katalogizace.

Nástup: 1. 2. 2020

Nabízíme: práci v prostředí specializované knihovny s možností dalšího vzdělávání, příjemný pracovní kolektiv. Platové zařazení podle platných platových tabulek – třída 11. Zaměstnanecké benefity – stravenky; karta AMG a karta MK opravňující k bezplatným nebo zvýhodněným vstupům do řady vybraných památek, muzeí a galerií; 5 týdnů dovolené; jazykové kurzy; možnost částečného přizpůsobení pracovní doby např. při studiu.

Průvodní dopis se strukturovaným životopisem zašlete prosím k rukám PhDr. Heleny Hantákové, Knihovna Divadelního ústavu, Celetná 17, Praha 1 do 15. 11. 2019.

e-mail: Helena.Hantakova@divadlo.cz

tel.: 224 809 167

Úvod > Pracovní příležitosti > Institut umění – Divadelní ústav hledá KNIHOVNICI / KNIHOVNÍKA