Knihovník/knihovnice v oddělení pro děti

Knihovna na Vinohradech hledá knihovníka nebo knihovnici do oddělení pro děti.

Charakteristika pozice:

Hledáme všestranného aktivního člověka s láskou k dětem a knížkám. Práce v našem oddělení pro děti zahrnuje různorodé výzvy, umí být dosti náročná, ale na druhou stranu skrze spoustu spokojených čtenářů přináší hromadu radosti. Náplň práce zahrnuje zejména veškerou práci s knihovním fondem (úklid, balení, opravy, signování…), asistenci při besedách pro školy a přípravu pomůcek k besedám a soutěžím. Také doporučování vhodných knih dětem, zajišťování výpůjčního procesu, fotografování… Jedná se o celodenní práci mezi dětmi, očekávejte tedy soustavnou komunikaci s nimi. Práce vyžaduje trpělivost, pohotové reakce, vysoké nasazení. Téměř denně od 8 do 12 hodin probíhají v knihovně besedy pro školní třídy, nový pracovník se bude podílet na zajištění jejich hladkého průběhu. Hledáme ideálně člověka, který se bude chtít dlouhodobě v knihovnictví pro děti a mládež rozvíjet – knihovníci v našem týmu se soustavně sebevzdělávají formou čtení literatury pro děti a mládež, aby mohli knihy zodpovědně doporučovat, a budují individuální a přátelské vztahy se čtenáři, aby se děti do knihovny rády vracely. Knihovníka do všech činností zaučíme, přehled v dětské literatuře u nás také získá – důležitá je pro nás hlavně chuť a odhodlání do práce. Absolventi vítáni.

Nabízíme:

Hlavní pracovní poměr na dobu určitou (první smlouva do 30. 6. 2020) s možností prodloužení – výhledově na dobu neurčitou

Plat podle platných tabulek v platové třídě 8 (od 18 000 podle praxe), příspěvky na stravování, po zapracování možnost získat odměny

Plný úvazek 40 hod. týdně, 5 týdnů dovolené

Nerovnoměrná pracovní doba v rozmezí 7:45–18:00 hod., z toho 3x týdně do 18:00, cca 2x měsíčně služba v sobotu

Různorodá práce v samostatné, moderní, rychle se rozvíjející knihovně, která přináší radost ze smysluplné činnosti; tým oddělení tvoří 3 lidé

Práce velmi vhodná pro absolventy

Místo výkonu práce Vinohradská 69, Praha 2

Nástup možný od června 2019 nebo od září 2019

Požadujeme:

Podmínkou vzdělání středoškolské nebo vyšší v oboru knihovnictví, literatura, pedagogika nebo jiný příbuzný obor, případně praxe v některém z těchto oborů

Podmínkou časová flexibilita v rámci výše uvedené pracovní doby

Předpoklady pro práci s dětmi a chuť do ní, velkou výhodou praxe v dětských kolektivech

Dobré komunikační dovednosti, schopnost komunikace s dětmi a mládeží „na jedné vlně“

Podmínkou pečlivost při práci, vysoké pracovní nasazení, odolnost vůči stresu, aktivní přístup, zodpovědnost

Aktivní čtenářství, zájem o literaturu, výhodou přehled v literatuře pro děti a mládež

Vyšší počítačová gramotnost: pokročilý MS Office a internet podmínkou, výhodou znalost dalších programů

Výborná znalost českého jazyka slovem i písmem

Morální bezúhonnost a zdravotní způsobilost samozřejmostí

Přihlášení a kontakt:

V případě zájmu zasílejte vedoucí oddělení na adresu detske@knv.cz strukturovaný životopis a dopis, ve kterém popíšete svou motivaci, očekávání od této práce a předpoklady pro ni. Dle vlastního uvážení můžete přiložit další materiály, např. fotografii z práce s dětmi apod.

Bližší informace můžete získat na emailu detske@knv.cz (nikoliv telefonicky!).

Knihovna na Vinohradech si vyhrazuje právo prodloužit nebo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu bez udání důvodu. Zasláním životopisu udělujete souhlas se zpracováním a uchováním všech uvedených osobních údajů pro potřeby tohoto přijímacího řízení po dobu 1 roku a prohlašujete, že všechny uvedené údaje jsou pravdivé.

Úvod > Pracovní příležitosti > Knihovník/knihovnice v oddělení pro děti – Knihovna na Vinohradech hledá knihovníka nebo knihovnici do oddělení pro děti.