Nabídka pro zájemce o digitální knihovny a metadata – práce v Praze na částečný úvazek

Ústřední knihovna Univerzity Karlovy hledá novou kolegyni nebo kolegu na pozici Specialista na metadata.

Jaká bude vaše náplň práce?

  • Testovací provoz digitalizace výukových materiálů,
  • Testování užití generátoru metadat ProArc,
  • Katalogizační práce a zpracování digitálních objektů v rámci testovací digitalizace,
  • Analýza specifik metadatového popisu různých typů dokumentů (odborné časopisy, sborníky, aj…),
  • Zpracování archivačních balíčků digitalizovaných studijních materiálů vhodných pro vložení do systému pro zpřístupnění digitalizovaných dokumentů,
  • Úzká spolupráce s IT specialistou pro skenery a specialistou pro knihovní informační systémy.

Co od Vás očekáváme:

  • Minimálně středoškolské vzdělání, VOŠ nebo VŠ vzdělání výhodou, knihovnické vzdělání výhodou,
  • Zájem o problematiku digitálních knihoven a digitalizace v knihovnách,
  • Znalost anglického jazyka na úrovni čtení manuálů,
  • Pokročilou znalost práce s PC.
  • Další požadavky zohledňované při výběrovém řízení
  • Pečlivost, komunikační schopnosti, schopnost práce v týmu (včetně zkušeností získaných v neziskovém sektoru nebo volnočasových aktivitách),
  • Výhodou zkušenosti z oblasti digitalizace nebo katalogizace,
  • Doložení referencí nebo osob, které lze pro referenci kontaktovat, výhodou.

Co Vám nabízíme?

  • Práci na snížený pracovní úvazek (0,25 – 0,5), flexibilní pracovní doba,
  • Pracovní smlouvu na dobu určitou (do 31. 5. 2019),
  • Zapojení do malého, ale pestrého realizačního týmu evropského projektu „Vytvoření infrastruktury pro centrum e-learningu“
  • Možnost další spolupráce po ukončení projektu,
  • Podporu dalšího osobního růstu, včetně vytvoření podmínek pro souběžné studium VŠ,
  • Zajímavé finanční ohodnocení,
  • Pracoviště na adrese José Martího 407/2, 162 00 Praha 6 – Veleslavín,
  • Nástup možný ihned nebo po dohodě.

Zasláním svého životopisu nám udělujete souhlas ke zpracování a uchování osobních údajů podle platné legislativy. Vaše osobní materiály považujeme za důvěrné a bude s nimi nakládáno v souladu s platnou legislativou.

Zájemce o tuto pracovní pozici nechť zašle na kontaktní e-mail stručný popis důvodů, proč se o práci zajímá, včetně dosavadních zkušeností s digitálními knihovnami a/nebo katalogizací, uvede své kontaktní údaje, včetně telefonního čísla a přiloží svůj životopis.

Kontakt pro další informace i přihlášky: Ing. Jakub Řihák,  jakub.rihak@ruk.cuni.cz

Úvod > Pracovní příležitosti > Nabídka pro zájemce o digitální knihovny a metadata – práce v Praze na částečný úvazek