Open Hardware 2018

O víkendu 24. – 25. března 2018 proběhl další workshop z cyklu Open Hardware, který má na oboru Studia nových médií dlouhou tradici, jelikož je skvělou příležitostí nechat v sobě probudit tvůrce, umělce, kutila… Tentokrát mu skvělé zázemí poskytl nedávno otevřený prostor The Cave na pražských Vinohradech, který disponuje nejen skvělým vybavením 💪, ale i více než přátelskou atmosférou ❤️. Naši studující se úspěšně ponořili do světa Arduina, Raspberry Pi a došlo i na trochu toho domácího pájení 🙏.

Letošní ročník má o to větší dopad, že projekty budou studujícími představeny široké veřejnosti i v rámci prvního českého festivalu Maker Faire, který se koná 👉 23. – 24. června na 👉 výstavišti Holešovice.

Workshop probíhal pod vedením zkušených lektorů Jakuba Hyblera a Jana Vlnase a patronátem Dity Malečkové., velkou oporou byli po celou také místní Václav a Jindra z The Cave.

Více o prostoru The Cave

The Cave je dílna, klub a místo odpočinku. Láká vás elektronika? Chcete večer po práci stvořit něco fyzického? Chcete se potkávat s podobně zaměřenými lidmi? Chcete se něco nového naučit? A hlavně, chcete se u toho pobavit?

Webové stránky: https://thecave.cz/

Facebook: https://www.facebook.com/thecavecz/

Instagram: https://www.instagram.com/thecavecz/

Více o Maker Faire

Maker Faire je největší světová přehlídka inovací, kreativity a důmyslnosti pro celou rodinu. Je to setkání tvořivých a zvídavých lidí, které baví zkoušet nové věci a neformálně sdílet poznatky a zkušenosti v přátelském prostředí. Částečně zábavný jarmark, ale také veletrh pro “makery” všech generací, ať už inženýry, řemeslníky, umělce, kutily, zahradníky nebo vědce. Je to místo, kde každý může ukázat svůj koníček, vychytávku, “hack”, experiment nebo projekt.

Webové stránky: https://prague.makerfaire.com/

Facebook: https://www.facebook.com/MFPrague/

Instagram: https://www.instagram.com/makerfaireprague/

Úvod > Nástěnka > Open Hardware 2018