Výběrové řízení ke studijním pobytům Erasmus+ na akademický rok 2018/19

Vážení studenti,

dovolujeme si vás pozvat na konkurz k výjezdům v rámci programu Erasmus+ na akademický rok 2018/2019 (letní i zimní semestr), který se uskuteční v pondělí 19. 3. 2018 od 9:00 v místnosti č. 2012 v Jinonicích.

Erasmus studijní pobyty jsou určeny pro všechny studenty prezenčního i kombinovaného studia (bakalářského, magisterského i doktorského), kteří nepřekročili standardní dobu studia. Hlásit se tedy můžou studenti už od 1.ročníku bakalářského studia, a ti, kteří jsou nejpozději ve 3. ročníku bakalářského, respektive 2. ročníku navazujícího magisterského studia. V doktorském studiu je ročník neomezen, tedy vzhledem k povinnosti ukončit studium v 8. ročníku.

Kam vycestovat

V současné době patříme mezi ústavy s nejširší nabídkou destinací (vycestovat můžete od Slovenska až po Portugalsko), proto doporučujeme prostudovat nabídku všech destinací. Více informací k programu Erasmus+ naleznete na stránkách FF UK
http://www.ff.cuni.cz/studium/studium-v-zahranici/zahranicni-vymenne-programy/llp-erasmus/.

Informace ke konkurzu

Ke konkurzu pošlete životopis a motivační dopis (oboje na max. 1 str. A4) v jazyce studia na zahraniční univerzitě na adresu helena.lipkova@ff.cuni.cz, a to nejpozději do středy 14. 3. 2018 do 13:00.

Později zaslané přihlášky nebude možné z organizačních důvodů do konkurzu zařadit. Orientační pořadí ke konkurzu Vám bude zasláno nejpozději v pátek 16. 3. 2018.

V přihlašovacím mailuu, který mi budete posílat, dále uveďte následující informace:

  • Jméno a příjmení,
  • ročník studia,
  • jméno univerzity, o kterou máte zájem (můžete uvést až 3, prosím o určení priorit, přičemž bude 1.- nejžádanější), semestr, ve kterém byste chtěli vyjet (letní/zimní)
  • zda se jedná o Váš první či druhý (příp. třetí) výjezd v rámci Erasmus+
    programu.

Každý student může během studia vyjet na Erasmus+ pobyt vícekrát za studium. Více informací včetně dalších novinek najdete na webu FF UK.

U konkurzu je nutné prokázat motivaci pro studium na dané univerzitě a také znalost jazyka, ve kterém bude výuka probíhat. Prosím, prostudujte si požadavky dané univerzity, zda vyžaduje jazykové zkoušky. Může to tak být a i to může být limitující pro Vaše přijetí na zahraniční univerzitu, bez ohledu na výsledky konkurzu na ÚISK!

Pokud byste měli jakékoli otázky, kontaktujte mne prosím co nejdříve. Těšíme se na Vaše přihlášky a na rozhovory s Vámi,

za tým ÚISK Helena Lipková

Úvod > Nástěnka > Výběrové řízení ke studijním pobytům Erasmus+ na akademický rok 2018/19