Městské muzeum Františkovy Lázně hledá Kurátora sbírek současných dějin a fotografií – muzejního knihovníka

Městské muzeum Františkovy Lázně ve své podstatě překračuje běžný rámec paměťových institucí měst a obcí. Na rozdíl od většiny z nich totiž spravuje ještě dva významné turistické cíle Karlovarského kraje – malebný ministeriální hrad Seeberg a evropsky významnou přírodní reservaci Soos. Pro musejní kolektiv z této skutečnosti vyplývá mnoho závazků a zároveň také možností. Instituce, jež se v posledních letech aktivně zapojila do kulturního života regionu, se proto dlouhodobě snaží využít svého velkého potenciálu a oslovit svou pestrou činností širokou veřejnost, a to ve spolupráci s dalšími organisacemi a odbornými pracovníky z regionu rozprostírajícího se na česko-bavorsko-saském pomezí.

Hledáme posilu odborného pracoviště, jejíž hlavní činností by bylo spravovat a zpracovávat sbírky dokumentující historický vývoj Františkových Lázní a Chebska 19. a 20. století, jež zahrnují téměř výlučně tzv. dvojrozměrné předměty.

Požadujeme:

– vysokoškolské vzdělaní humanitního zaměření;

– znalost německého jazyka;

(výhodou základy paleografie resp. znalost kurentu)

– samostatnost a spolehlivost při plnění přidělených úkolů;

– ochotu učit se novým dovednostem.

Nabízíme:

– zaměstnání na plný úvazek;

– ohodnocení v platové třídě 11 podle zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, a podle nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě;

– pružnou pracovní dobu;

– v rámci chystaných změn musejních exposic možnost podílet se na tvorbě nové tváře musea;

– zajímavou práci s historickými prameny, jež dosud obsahově nejsou vytěženy;

– čerstvým absolventům možnost získat praxi v oboru.

Nástup možný od 1. 3. 2018 či dle dohody jinak.

V případě zájmu zašlete nejpozději do 18. 2. 2018 svůj profesní životopis na e-mailovou adresu odstrcil@muzeumfl.cz.

Pohovory s vybranými zájemci proběhnou v druhé polovině února. Vyhlašovatel si vyhrazuje právo nabídku zrušit či neobsadit žádným z přihlášených zájemců.

Úvod > Pracovní příležitosti > Městské muzeum Františkovy Lázně hledá Kurátora sbírek současných dějin a fotografií – muzejního knihovníka