Jen co semestr začal, už nám bude končit… [tajemnice bloguje]

..dnešní příspěvek bude ryze organizační. Před malou chvílí jsem zveřejnila první náhledy do tabulek rozvrhu na letní semestr 2017/2018. V mnohém jsou nedokonalé, resp. nedodělané. Proč to tak je? Bývaly doby, kdy rozvrh byl tajemnější než vánoční překvapení a býval skrýván za třináctými dveřmi. Studenti se mohli těšit, co je čeká v novém semestru, odkládat zápisy do jiných předmětů a, mnoho z nich, mohlo držet v napětí i své další závazky. Např. zaměstnavatele a životní partnery. Nicméně doba se změnila a díky tomu, že počítače nám pomáhají, rozhodla jsem se před dvěma lety vtáhnout do přípravy rozvrhu i ty, kterých se týkají primárně. Studenty. Mnohokrát se mi to vyplatilo, protože co oko tajemníka nespatří, to oko studenta odhalí. Nechtěné překryvy výuky (u blokové výuky je jedná skutečně o velkou šarádu) nebo chybějící předměty. Každý dělá chyby, každý se nejvíce zlobí na ty své vlastní a chyby, které „odskáče“ někdo jiný, inu ty mrzí pachatele nejvíce. Opět tedy vyzývám studenty, aby tu a tam na rozvrh popatřili a cokoli jim přijde podivného hlásili. Jen je to potřeba to ohlásit hned a nečekat, že si podivnosti všimne někdo jiný.V únoru by se už žádné ú/opravy rozvrhu dělat neměly.

Nyní jsou rozvrhy připravovány v tabulce, která je možná divoce nepřehledná (všechny ročníky a všechny předměty na jednom listu), ale na webu vidí návštěvník aktuální stav, nemigrují se soubory sem a tam z disku na disk. Změna programu je vyhrazena!

Dovolím si ještě přidat jednu poznámku. Asi před čtyřmi lety proběhla na ÚISKu velká a velice užitečná diskuse na téma „Co bychom se rádi na ÚISKu učili…“ Diskuse se účastnili zakládající členové  spolku Librainu. Plody této diskuse jsou v nabídce, zejména povinně volitelných předmětů, patrné do dnes. Například za velmi užitečnou považuji spolupráci s Ústavem české literatury a komparatistiky, která umožnila těm studentům, které zajímá literatura (což je predispozice mnoha našich studentů) navštěvovat v rámci PVP přednášky odborníků na toto téma. Nemluvě například o zařazení přednášek k základům muzejnictví, i ty byly připraveny na základě skutečného zájmu studentů. Protože se stalo dobrým zvykem upozorňovat na tento blog na FB stránkách naší katedry, nic nebrání tomu, aby se případná diskuse rozproudila tam, i když samozřejmě ideální diskuse by mohla proběhnout přímo, příležitostí je k tomu dost a dost. Každé splnění přání má  limity, ale něco se dá hned, něco časem, něco nikdy.

Úvod > Nástěnka > Jen co semestr začal, už nám bude končit… [tajemnice bloguje]