Na Faru se zpěvníkem… [tajemnice bloguje]

Prázdniny…ty letošní tajemnické jsou dost poznamenány tím, že se 7 studentů rozhodlo, a budiž jim za to chvála a sláva, dopsat své kvalifikační práce. Takže kromě jiných radovánek, jako dopilovávání rozvrhů, se věnuji čtení o Historickém kabinetu, retrospektivní katalogizaci, VuFindu, oborových branách, mateřských školách …Zatím zlatým hřebíčkem je informace o interaktivním zapojení živého netopýra do knihovnické akce…uvidíme, zda tato poznámka bude i ve finální verzi.

Nicméně až se podzim zeptá, co jsem dělala v létě, tak je nutné odpovědět, že jsme mimo jiné nezapomněli nejen naplánovat (to už je dlouho připravené), ale i informovat studenty, že v září bude také seznamovací kurz pro prváky.

Kurz je rozplánován po 24 hodinách pro jednotlivé skupiny, takže na konci týdne už si nebudeme vůbec jistí, kdo je kdo a kam patří. Ale to nevadí, protože se vytvoří pevné a zcela zřejmé vazby mezi těmi, kteří spolu stráví následující tři nebo dva roky (a někdy i déle) a jedním z klíčů k úspěchu je to, že se znají a pomáhají si.

Co se týče programu, tak se snažíme, aby to nebyl čas strávenými jen povídáním o tom, kdo je kdo, ale také, abyste se dozvěděli všechno ke studiu, zápisu a jak to tak ve škole chodí a taky něco o informační vědě, kterou chtějí studenti studovat a ne vždy si jsou jistí, co, že to vlastně je.

Až se půjdou prváci zapsat ke studiu, na hlavní budovu, spolu s dalšími asi tak 50 studenty, tak už tam potkají známé tváře a nebudou si sedat vedle sebe podle toho, jak to vyšlo, ale třeba právě podle toho, kdo jim byl je docela sympatický, protože jste si povídali v Borku. Nebo naopak.

Večer si každý organizuje sám, ale místa u krbu obvykle obsadí hudební skupina pedagogů a zpívá se. A zatím se ukázalo, že jestli něco v Borku chybělo, tak to byla externí paměť na texty písní. Takže pokud vám zpívání (repertoár Ulrychovi, lidové písně, Spirituál kvintent…) není proti mysli, nezapomeňte sebou zpěvník.

Kdo má vlastní hudební nástroj a chtěl by se přidat nebo naopak kontrovat tradiční ÚISK repertoár něčím zcela jiným (napadají mi Horkýže Slíže, ty fakt nehrajeme, ale ono se najde něco ještě víc…), tak sebou i odvahu a odhodlání hudebně Faru podpořit.

Typ na čtení – lehký francouzský román, ze kterého se budete trochu bát…dočteno v rámci poledního klidu dnes odpoledne…

Úvod > Nástěnka > Na Faru se zpěvníkem… [tajemnice bloguje]