Záhada barevných předmětů v SIS

SIS obarvuje v studentských plánech názvy předmětů, aby pomohl najít, které jsou a které nejsou povinně volitelné. Aby se tak stalo, musí tajemník v aplikci Tajemník udělat tajemné kouzlo a zařadit předmět do konkrétní skupiny. Když to provede, nutně potřebuje nějakého studenta, která/ý se podívá do SIS, tak jak ho vidí on/ona a prozradí barvu předmětu. Dobrá je oranžová, to je fakt na 100 % povinně volitelné… Ale když je předmět stále černý, černý, černý, pak musí tajemník napsat kolegyni Černé, která umí/a smí se SIS dělat zcela jiná kouzla než tajemník.

Akci jsem prováděla na začátku ledna (na popud a výzvu jedné studentky). Všechno bylo fajn, předměty postupně oranžověly, barva černá z názvů oborových výběrovek mizela. Když tu jsem náhle dostala zprávu od studenta: „já mám ten název modrý..“ To už je moc!

Tajemnice klesla k agendě kvalifikačních prací a vzkazuje všem: až si budete kontrolovat studijní plnění a bude se vám zdát něco divného na splněných povinně volitelných – ozvěte se (měly by být oranžové) – přepráním na popud jednoho studenta – vysvobodíme společeně i ty další. Ale ta modrá?

Knižní tip k barevnému příspěvku.

Úvod > Tajemnice bloguje > Záhada barevných předmětů v SIS