Ústav vědeckých informací 2. LF v Praze hledá informační pracovníky/pracovnice do studoven na brigádu (dvě odpoledne v týdnu) a na plný úvazek.

Informační pracovník/pracovnice do studoven na dvě odpoledne v týdnu

Nabízíme práci na dvě odpoledne v týdnu (od 12:00-18:00) do studoven v menší, ale moderní knihovně, která je určená pro studenty, pedagogy a lékaře. Náplní práce je informační činnost ve studovnách. Pozice je vhodná pro komunikativní jedince, kteří rádi předávají informační dovednosti studentům. Uvítáme aktivní přístup.

Požadavky:

Je požadováno ukončené středoškolské vzdělání nejlépe knihovnického nebo informačního zaměření. Anglický jazyk je požadován na základní komunikační úrovni. Výhodou je znalost knihovnického systému ALEPH.  Požadujeme pečlivost, spolehlivost a samostatné myšlení.

Umístění pracoviště:

Ústav vědeckých informací, V Úvalu 84, Praha 5, areál Fakultní nemocnice v Motole.

Nástup dle dohody.

Informační pracovník/pracovnice do studoven Ústavu vědeckých informací 2.LF v Praze – plný úvazek

Nabízíme:

• práci v lékařské knihovně určené pro studenty, pedagogy a lékaře
  • milý pracovní kolektiv všech věkových kategorií
  • práci v tvůrčím akademickém prostředí s možností podílet se na dalším vývoji ústavu
  • zaměstnanecké benefity (stravování v závodní jídelně, příspěvek na penzijní pojištění, zájmovou činnost…)
  • zaměstnání na celý pracovní úvazek

Náplň práce:

• informační činnost ve studovnách
  • organizování krátkých instruktáží o elektronických i klasických službách ve studovnách, např. o možnosti studia anatomických aplikací na iPadech, které se půjčují ve studovnách apod.
  • půjčování literatury ze studoven na víkend
  • pozice je vhodná pro komunikativní jedince, kteří rádi předávají informační dovednosti studentům
  • uvítáme aktivní přístup a nové nápady na zlepšení činnosti ve studovnách

Požadavky:

• ukončené středoškolské vzdělání knihovnického nebo informačního zaměření
  • anglický jazyk na základní komunikační úrovni
  • znalost knihovnického systému nejlépe ALEPHu výhodou
  • schopnost komunikovat v akademickém prostředí
  • organizační schopnosti, pečlivost, spolehlivost
  • aktivní přístup k práci
  • schopnost samostatného myšlení

Umístění pracoviště: