Doktorské studium je určeno absolventům magisterských studijních programů. Jeho cílem je především připravit studenta pro vědeckou dráhu. ÚISK FF UK nabízí postgraduální studium oboru Informační věda v prezenční i kombinované formě.

Přijímací zkouška je jednokolová, ústní. Předmětem přijímací zkoušky je odborná rozprava nad předloženým projektem disertační práce, posouzení dosavadní odborné činnosti uchazeče a prokázání znalostí ze studia odborné literatury. Zvolené téma disertační práce uchazeč předem konzultuje s předsedou oborové rady (je nutné mít souhlas předsedy oborové rady) a se svým potenciálním školitelem z ÚISK FF UK. Předsedou oborové rady je doc. RNDr. Jiří Souček, DrSc. (jiri.soucek@ff.cuni.cz). Pro dizertační projekt jsou vítána témata z následujících oblastí: informační chování, výzkumná data a knižní kultura.

Přihlášky do doktorského studia lze podávat elektronicky do 30. 4. 2017, a to prostřednictvím elektronického systému http://is.cuni.cz/studium/prijimacky/.

Podat přihlášku do doktorského studia – obor Informační věda (prezenční studium)
Podat přihlášku do doktorského studia – obor Informační věda (kombinované studium)
Více informací o doktorském studiu na ÚISK FF UK

Veškeré důležité informace k doktorskému studiu na FF UK