Národní knihovna ČR hledá pracovníka na pozici knihovník – pracovník služeb na plný úvazek (zástup za MD) s nástupem od 1. 5. 2017

Popis práce:

– zajišťování části agendy meziknihovních služeb

– spolupráce na budování připravovaného volného výběru

– poskytování referenčních služeb

– zajišťování reprografických služeb na zakázku

– zajišťování přímých služeb v Referenčním centru NK ČR

– školení uživatelů

Požadavky na uchazeče:

–  ukončené vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu nebo ukončené vyšší odborné vzdělání

– absolvované studium v oboru knihovnictví, informační studia výhodou

– občan ČR (nebo cizí státní občan s trvalým pobytem v ČR – nutnost ovládat český jazyk)

– fyzická osoba, která dosáhla min. 18 let věku

– způsobilost k právním úkonům, bezúhonnost

Požadované znalosti

– orientace v oblasti zdrojů využívaných v knihovnách (souborné katalogy a katalogy jednotlivých knihoven, licencované zdroje, digitální knihovny, volně dostupné zdroje atd.)

– aktivní znalost jednoho světového jazyka

– pasivní znalost druhého světového jazyka

– znalost práce na počítači, internetem a práce se základními kancelářskými programy (Excel, Word)

– praxe v knihovně výhodou

– samostatnost, spolehlivost, zodpovědnost, flexibilita

– schopnost systematické práce, pečlivost a přesnost

– komunikativnost, schopnost práce s uživateli a v kolektivu, asertivní jednání ve styku s uživateli

Nabízíme:

– nástup od 1. 5. 2017

– pracoviště: Klementinum, Praha 1

– pracovní poměr na dobu určitou (zástup za mateřskou dovolenou)

– typ pracovního poměru: plný úvazek

– platové zařazení: platová třída 10 (dle nařízení vlády č.564/2006 Sb.) v platném znění

– 5 týdnů dovolené, až 3 dny zdravotního volna

– zaměstnanecké benefity (stravenky; AMG karta opravňující k bezplatným nebo zvýhodněným vstupům do řady vybraných památek, muzeí a galerií)

– stabilitu státní organizace

– přátelský kolektiv

Dotazy a nabídky s požadovanými doklady zasílejte nejpozději do 20. dubna 2017 včetně, a to na e-mail volnamista@nkp.cz.

Do předmětu zprávy uveďte, prosím, heslo: Knihovník – pracovník služeb.

Vybraní kandidáti postupující do dalšího kola výběrového řízení budou informováni nejpozději do 24. dubna 2017.

Další informace na http://www.nkp.cz/o-knihovne/zakladni-informace/volna-mista

Úvod > Pracovní příležitosti > Národní knihovna ČR hledá pracovníka na pozici knihovník – pracovník služeb na plný úvazek