Připravujeme nový kurz pro Dětskou univerzitu FF UK

Ústav informačních studií a knihovnictví FF UK se již potřetí zapojí do výuky v rámci Dětské univerzity FF UK (dříve známé pod názvem Hledá se Sofie). Projekt, který je zaměřený na nejmladší generaci studentů, se snaží dětem představit univerzitu jako inspirativní místo pro poznávání a přemýšlení. Kurzy pořádané na půdě našeho ústavu připravují studenti projektového semináře Informační a knihovnické služby pod vedením Radky Římanové, tematicky jsou zaměřené na oblast informační gramotnosti a jsou typicky určeny pro děti na prvním stupni ZŠ.

V letním semestru 2016/17 bude výuka zaměřena na téma: Nakoukni YouTube pod pokličku

Kurz se bude konat v sobotu 25. 3. 2017 od 9:00 do 13:00 v jinonickém areálu (U Kříže 8, Praha 5 – Jinonice), kapacita kurzu je 20 studentů 3.–5. třídy ZŠ. Jak název napovídá, program bude zaměřen na seznámení s platformu YouTube, dotkne se etiky a bezpečnosti v prostoru největšího internetového serveru pro sdílení video souborů a nebude chybět ani praktická část, ve které si děti zkusí navrhnout a natočit vlastní video.

Přečtěte si více o Dětské univerzitě FF UK

Podejte si přihlášku na náš kurz

Úvod > Nástěnka > Připravujeme nový kurz pro Dětskou univerzitu FF UK